Sve za novac....prljavi novac.....

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#3 Post Postao/la mala-plava21 »

Shvacam te i u jednom dijelu si u pravu ali ono sto je rekla bluesky ima i obratnih situacija. Meni je zivot donio da osjetim na svojoj kozi kako je to imati novca za ljecenja i ljecenja a i dalje je nizljecenje meni voljene osobe nemoguce koliko god se novca imalo to je u meni obiljezilo gledanje na zivot da je novac samo nuzno sretstvo u zivotu s kojim ne mozes kupiti ono najbitnije a bez toga zivot je nista drugo do bezvrijedan :(
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#5 Post Postao/la Tourniquet »

hehe mozda sad da dam i suprotan komentar nego sto se od mene ocekuje... u zadnje vrijeme se i ljubav i prijatelji i sve kupuje za pare..
Sto vise imas para, vise imas i prijatelja oko sebe, mozda ne onako kako bi htjeo da budu, ali u svakom slucaju danas su pravi prijatelji nestali.. Tak da se zadovolji i sa tim nekim "Laznim" prijateljima..

I sta reci novac u vecini stvari je nuzan, i recimo da se i sreca kupuje sa njim i sve ostalo..
Kaze se koliko para, toliko i muzike... I u pravu su oni sto su tako rekli.. Danas se ljudskost uopste ne cijeni nego samo bogastvo, i to je odraz popularnosti, nacin da te neko voli i cijeni..

Moze te neko voljeti i cijeniti iako nemas bas neke pare, ali s vremenom i to nesto se izgubi usljed raznih situacija.. I onda ne ostane nista.

Merlin je rekao nije sreca para puna vreca, vec je sreca para PUNO vreca... I bio je debelo u pravu..

Avatar
__kockar__
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 Sep 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#7 Post Postao/la __kockar__ »

zas samo novaca da vas interesuje??
ima mnogo drugi stvari koje vas mogu usreciti a da to nije NOVAC!!!
npr. ljubav...novo rodjeno dijete...i jos toga...
ma da se danas sve okrice oko tog prokletog novca...
nekad nisam mogao bez njega,stalno sam "kockao" i to vrazije dijelo...
vise ne......
jebes novac cuvaj zdravlje :ballbounce:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#9 Post Postao/la Tourniquet »

da kao sto vidovita kaze.. o zdravlju se radi.. niko ne zna sta ce ga zadesiti sutra..
recimo covjek ima neki solidan posao, neku prosjecnu platu s kojom moze prehranit porodicu.. zivi u nekom miru i skladu, ima porodicu i ljubav.. i onda slucajno se desi neka nezgoda na poslu.. Recimo da povredi nogu, prebije ili nesto slicno.. i onda vise ne moze raditi...
porodica ostaje nezbrinuta on sam sebe kritikuje sto ne moze pomoci i ima ne samo jedan nego 50 problema odmah..
i koliko onda takva porodica moze biti u skladu...

Lova je pokretac svega.....

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#10 Post Postao/la danjel »

Ma èesto ka¾emo jeb... pare da je zdravlja,ali novac danas utièe na sve pa tako i na zdravlje...Ako imam novca da se hranim zdravije(da mogu jesti zdravu hranu) normalno da æu i ja biti zdraviji,da mogu iæi na masa¾e ko¾e(da se ko¾a hrani raznoraznim vitaminima),da mogu iæi na more,jer poznato nam je i kako more utièe na na¹ organizam i tako tih stvari ima mali milion koje mi ne vidimo ali su takve...
Ali iskreno pogodio me ovaj sluèaj s vidovitom,eto vidi se kako novac mo¾e kupiti zdravlje i sreæu,ali u veoma rijetkim situacijama..Da je èovjek imao pare izlijeèio bi se i puno ljudi bi bilo sretno,i na kraju krajeva najsretniji bi bio on sam.... :-k

Odgovori