Bebe placu..

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Bebe placu..

#1 Post Postao/la irma26 »

Odmor, higijena i rutina tri su temeljne stvari koje pedijatri i babice godinama preporuèaju za smirivanje djece, ali savjet sve rjeðe nailazi na odjek kod tvrdoglavih ili stresom optereæenih roditelja.


Rutina i odmor trebali bi biti kljuèni èimbenici u rje¹avanju problema plaèljivih beba, ka¾u djelatnici klinike u nizozemskom gradu Arnhemu.

Odmor, higijena i rutina tri su temeljne stvari koje pedijatri i babice godinama preporuèuju za smirivanje djece, ali savjet sve rjeðe nailazi na odjek kod roditelja sa sve stresnijim poslovima i u¾urbanim naèinom ¾ivota.

Lijeènici, koji su problemu plaèljive djece posvetili poseban odjel i istra¾ivaèki tim, su kao "problematiènu djecu" definirali onu koja plaèu vi¹e od tri sata na dan, vi¹e od tri dana u tjednu i vi¹e od tri tjedna uzastopno.

Djecu se pri dolasku u kliniku prvo dobro pregleda da bi se utvrdilo boluju li od neèega ¹to ih tjera na plaè, a ako je dijete zdravo, preuzima ga ekipa savjetnika, fizioterapeuta i socijalnih radnika.

"Roditelji koji dovedu takvu djecu obièno su na rubu izdr¾ljivosti. Moramo njima i djetetu pomoæi ¹to br¾e jer æe inaèe poludjeti", ka¾e pedijatrica Christel Walhof.

Obièno se daje najjednostavniji savjet - smanjiti podra¾aje i uspostaviti dnevni ritam u svakodnevnom ¾ivotu. Veæina roditelja nakon uspostave redovnog dnevnog ritma ima manje problema s plaèljivom djecom, a jedini kod kojih se ponovo javljaju problemi su oni roditelji koji odbijaju naèiniti promjene u svom dnevnom rasporedu, ka¾u pedijatri.

Preuzeto je sa net.hr

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#4 Post Postao/la bosman »

Pa sta sad da ja napisem. Da sve bebe placu i plakat ce. I nemoramo da filozofiramo.

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#5 Post Postao/la Sabinam »

Djeca svakako placu i to nije problem, to je ipak njihova komunikacija, problem je u tome dali mozemo razaznati njihov plac.
Ja sam nekad davno bila mlada mama i moja prva kcer je u pocetku dosta plakala i ja zajedno s njom...jer nisam mogla razaznati kakav je plaè i sta znaci (to su bili zelucani grcevi-kasnije sam saznala, promjenila prehranu i bilo je bolje). kasnije se mama nauèi i zna svaki bebin mig, vrstu plaèa, ponasanje i sl. Sve je stvar uigravanja

Avatar
Zmixa
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 96
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Beograd

#6 Post Postao/la Zmixa »

Secam se kad se moja mama porodila sa mojim bratom, da na izlasku iz bolnice, babica nam je rekla da sad cim dodjemo kuci stavimo serpu sa pasuljem. Jer se za ta tri dana provedena u bolnici stalno budio nocu i urlao kao manijak i budio ostale bebe, jer je bio konstantno gladan! Joj koliko me je nervirao kad imam neki kontrolni ili me sutradan pitaju nesto, a on zaurla u sred noci i ne da mi da zaspim! Koliko puta sam htela da odem do krevetca da ga udavim! A tek posle kad su poceli da mu rastu zubici, sta nam je tek onda radio!!! Znaci pomerao nam je dupe samo tako!!! Samo prvi dan kad smo ga doveli iz bolnice spavao je 7 sati. Posle je ta rec spavanje za njega bila samo misaona imenica! Vise mu je bila draza ona urlanje i maltretiranje ostalih ukucana!!! Bebe su stvarno cudo prosto ih obozavas, a jebute u zdrav mozak!!!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#7 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

:chuckel:
@Zmixa jedno drugo pitanje
Da li si bila ljubomorna kada ti se brat rodio?

Avatar
Zmixa
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 96
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Beograd

#8 Post Postao/la Zmixa »

Nisam LAFFE, ja svog brata volim najvise na svetu, a i tad kad se rodio imala sam 14 godina, tako da bi bilo i glupo!!! Ja vec "matora" devojka, a on samo sto je otvorio svoje lepe okice!!! :D

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#9 Post Postao/la becanka »

sabinaM je napisao/la:Djeca svakako placu i to nije problem, to je ipak njihova komunikacija, problem je u tome dali mozemo razaznati njihov plac.
Ja sam nekad davno bila mlada mama i moja prva kcer je u pocetku dosta plakala i ja zajedno s njom...jer nisam mogla razaznati kakav je plaè i sta znaci (to su bili zelucani grcevi-kasnije sam saznala, promjenila prehranu i bilo je bolje). kasnije se mama nauèi i zna svaki bebin mig, vrstu plaèa, ponasanje i sl. Sve je stvar uigravanja
=D>
slazem se komentarom...
i ako jos nisam mama...
ali mislim da je tako... jer tesko je kod prvog djeteta, pogotovo kad si jos mlad, a kod drugoga to vec ide samo... :)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#12 Post Postao/la sabinax »

Ne bas pravi savjet...imas tri mogucnosti...1. da ga ni ne naucis nosati, 2. da ga i dalje nosas dok ti kièma ne odvali i 3. da ga pusti¹ da plaæe i na taj naèin ga odvikne¹...ne znam ja sam se nanosala, a to je najgore kada neki ukucani (svekrva ili ¹ogorica) nauce dijete da se nosa pa onda to poslije ostane na tebi da izvr¹ava¹...to je nedostatak zivota u zajednici (vezano uz jednu drugu temu)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#13 Post Postao/la irma26 »

uh to je zeznuto

Odgovori