Volim-posjedujem?!

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

Volim-posjedujem?!

#1 Post Postao/la Megaskotica »

Sreæem se sa ljudima koji upravo ovo misle ,da voljeti znaèi posjedovati i koji pod svaku cijenu ¾ele potkresati krila..
Danas svi te¾imo nekoj slobodi no kad je ljubav u pitanju veæina smatra da tu nema slobode i da izricito znaci prevaru .neiskrenost..

"ako ne mozzesh da volish onog ko nije stalno pored Tebe onda Ti nije vazzno s kim si."

sla¾ete li se sa ovim ?

©ta vi mislite o ovome..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Volim-posjedujem?!

#2 Post Postao/la belly_dancer »

MegaSkotica je napisao/la:Sreæem se sa ljudima koji upravo ovo misle ,da voljeti znaèi posjedovati i koji pod svaku cijenu ¾ele potkresati krila..
Danas svi te¾imo nekoj slobodi no kad je ljubav u pitanju veæina smatra da tu nema slobode i da izricito znaci prevaru .neiskrenost..
"ako ne mozzesh da volish onog ko nije stalno pored Tebe onda Ti nije vazzno s kim si."
sla¾ete li se sa ovim ?
©ta vi mislite o ovome..
znam da jako puno ljudi misli ovako i to smatram jako glupim razmisljanjem..sve se u vezi pa tako i u braku moze kompromisno dogovoriti kako ni jedna strana nebi bila zategnuta..
naravno kod nekih nadobudnika kompromisa nema,al tu ja nemogu nista pomoc..

hvala na temi,dobro pitanje :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Volim-posjedujem?!

#3 Post Postao/la ra-ja »

MegaSkotica je napisao/la:Sreæem se sa ljudima koji upravo ovo misle ,da voljeti znaèi posjedovati i koji pod svaku cijenu ¾ele potkresati krila..
Danas svi te¾imo nekoj slobodi no kad je ljubav u pitanju veæina smatra da tu nema slobode i da izricito znaci prevaru .neiskrenost..

"ako ne mozzesh da volish onog ko nije stalno pored Tebe onda Ti nije vazzno s kim si."

sla¾ete li se sa ovim ?

©ta vi mislite o ovome..
Ovo uopste nije tacno...
Moja teorija je ..Mozes da volis covjeka iako nije stalno pored tebe...uvijek postoji kompromisno rijesenje....
Ali jos nesto..ako je obostrana ljubav ...onda nema .problema ..njih dvoje ce naci bilo kakav nacin da budu non stop skupa....jer ih veze ta zlazna nit
Veoma je vazno s kim sam..... :-k

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Volim-posjedujem?!

#4 Post Postao/la belly_dancer »

Ra-Ja je napisao/la:
MegaSkotica je napisao/la:Sreæem se sa ljudima koji upravo ovo misle ,da voljeti znaèi posjedovati i koji pod svaku cijenu ¾ele potkresati krila..
Danas svi te¾imo nekoj slobodi no kad je ljubav u pitanju veæina smatra da tu nema slobode i da izricito znaci prevaru .neiskrenost..

"ako ne mozzesh da volish onog ko nije stalno pored Tebe onda Ti nije vazzno s kim si."

sla¾ete li se sa ovim ?

©ta vi mislite o ovome..
Ovo uopste nije tacno...
Moja teorija je ..Mozes da volis covjeka iako nije stalno pored tebe...uvijek postoji kompromisno rijesenje....
Ali jos nesto..ako je obostrana ljubav ...onda nema .problema ..njih dvoje ce naci bilo kakav nacin da budu non stop skupa....jer ih veze ta zlazna nit
Veoma je vazno s kim sam..... :-k
tako je raja! =D> =D>
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Volim-posjedujem?!

#5 Post Postao/la kajs »

Ljubav je univerzalno shvaæanje koje defini¹em sa potpunim zadovoljavanjem voljenog bez ikakve naknade, ili ocekivane nagrade za to izrazeno djelovanje. Istina kad se djesi da je takvo stanje prisutno i kod voljenog, onda je to prava stvar. Mozda bi bilo grubo reci da je onaj koji voli subjekat a da je voljeni predmet ljubavi, no ako je ljubav iskrena od onog zaljubljenog, ni jednog trenutka ona nece biti predmet nekog sputavanja, oduzimanja slobode ili slicnog onog sto kazes posjedovanja. Ja licno ne mislim da se tu moze postaviti znak jednakosti, jer onda to nije ljubav, vise lici na neki vid robovlasnistva ili slicno.


No hocu da izrazim i ne slaganje sa ovom drugom konstatacijom, misljenja sam nema prepreka u ljubavi, a opet podati se i ne imati obzira sa kim si i sve to, mislim da nije vrijedno govora, neznam cemu sve to.

eto mislim ja kao nesto :P
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#6 Post Postao/la indeks »

~Ljubav nije slobodna,ona je ropstvo po definiciji~ =D> :chuckel:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#8 Post Postao/la ra-ja »

indeks je napisao/la:~Ljubav nije slobodna,ona je ropstvo po definiciji~ =D> :chuckel:
Vidim ubjedjena si u to... ...dok sebi aplaudiras..... :P

Ljubav je dresiranje svih osjecaja...to dresiranje je potrebno jer je ljubav smisao zivota...I ljubav niukom slucaju nije ropstvo.... :)

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#9 Post Postao/la Megaskotica »

indeks je napisao/la:~Ljubav nije slobodna,ona je ropstvo po definiciji~ =D> :chuckel:


Mislim da ste Ujevica krivo shvatili ,nije to klasicno ropstvo ,ne osudjujte odmah index :chuckel:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#10 Post Postao/la ra-ja »

MegaSkotica je napisao/la:
indeks je napisao/la:~Ljubav nije slobodna,ona je ropstvo po definiciji~ =D> :chuckel:


Mislim da ste Ujevica krivo shvatili ,nije to klasicno ropstvo ,ne osudjujte odmah index :chuckel:

Ma ko osudjuje @index...ona je to vjerovatno napisala u afektu..... :baa:

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#11 Post Postao/la Megaskotica »

kakav afekat rajo.. to nisu njene rijeci koliko ja znam ,a imaju preneseno znacenje da postajes ovisan odnosno rob :chuckel: hajd dobre sam volje pa ti pojasnih :chuckel:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#12 Post Postao/la ra-ja »

MegaSkotica je napisao/la:kakav afekat rajo.. to nisu njene rijeci koliko ja znam ,a imaju preneseno znacenje da postajes ovisan odnosno rob :chuckel: hajd dobre sam volje pa ti pojasnih :chuckel:
Nemoj biti dobre volje........ samo furaj svoju volju ... :P

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#13 Post Postao/la sabinax »

smatram da posjedovanje i ljubav nemaju veze jedno s drugim...s brakom mozda ali s ljubavlju ne, ustvari kod mene postize suprotan efekt, ljuti me kada netko smatra da time sta te je prstenovao pri sklapanju braka ima vlasnistvo nad tobom i svim tvojim vremenom, postupcima, djelovanjima.
Smatram da dvoje ljudi koji se vole trebaju imati vrijeme jedno za drugo i jedan dio vremena samo za sebe i svoje prijatelje...na taj nacin se postize odmak koji moze samo koristiti vezi
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#14 Post Postao/la Megaskotica »

ima ljudi koji nisu vezani brakom pa zele posjedovati :)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#15 Post Postao/la sabinax »

MegaSkotica je napisao/la:ima ljudi koji nisu vezani brakom pa zele posjedovati :)
Ali sreca...od takvih se lakse moze pobjeci 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori