Da li presutite kritiku

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Da li presutite kritiku

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Pitanje je da li ste sposobni nesto da precutite
Da li ste osoba koji drzi do svojih principa tipa Iskren sam pa sta bude!??

Moje misljenje sam o tome sam stekao kroz kako kazu zivotnu skolu kako ispod svoje koze tako i koze drugih
Naucio sam da svijet nemozes promatrati kroz svoja licna pravila stavove i principe
Dosao do zakljucka da ono sto mislim o nekima nije pozeljno reci jer zbog takvog stava mogu svjesno ili nesvjesno povrediti pa cak i drage osobe
Iskrenost jeste vrlina koju treba covjek da posjeduje ali pri tome treba prakticirati u pravo vrijeme upotrebiti i ne mislim pri tome da neko gazi svoju iskrenost vec da pazi kad i kako
Citao sam tu na forumu pa cak i sam jedan od takvih vatrenih ali ipak nastojim da i postujem tudje misljenje
i zato nekada se treba suzdrziti se od suvisnih komentara citaj (presutiti)
Zapamtite nije lose biti iskren kriticki nastrojen dobro je kada zelite da se cuje i vase misljenje...
Ipak ako ste uvijek spremni da nekome nesto srucite u lice ili da udjete u svaku raspravu...
treba da razumijete i usput da postavite sebi pitanje
sta biste uradili da ste bili na mjestu onoga kome upucujete silne kritike i komentare
Tako nekako ja barem mislim

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Da li presutite kritiku

#2 Post Postao/la Bijesanpuz »

ja cu reci pa kud puklo da puklo... naljutila se ta osoba ili ne ja cu to reci.. takav sam.. i nema kod mene dva zeca tri zeca...

al vazno je da to sto kazem jeste iskreno i da je istina.. a ne da izvalim kakvu laz...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Da li presutite kritiku

#3 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Tema se ne odnosi da li treba da lazes ili ne (to uopste nije relevantno)
vec da li nekada vrijednije nesto presutiti ono sto bi nekoga moglo povrijediti


pa cu citirati sebe
Iskrenost jeste vrlina koju treba covjek da posjeduje ali pri tome treba prakticirati u pravo vrijeme upotrebiti i ne mislim pri tome da neko gazi svoju iskrenost vec da pazi kad i kako

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Da li presutite kritiku

#4 Post Postao/la Bijesanpuz »

ako je istina onda ne treba presutjeti.. bez obzira da li ces povrijediti nekoga ili ne
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Da li presutite kritiku

#6 Post Postao/la sabinax »

smatram da treba opcenito ocjeniti situaciju, znaci o kome se radi, o cemu se radi, cemu vodi ta kritika, ima li smisla, zelimo se samo napraviti pametni ili zaista nekom pomoci
ja uvjek smatram da postoji vise istina i da nije sve crno i bijelo pa da sad moram tjerati mak na konac u kritikama i "istinama"
uglavnom cu reci svoje misljenje o necem ali cu ostaviti mogucnost da i taj drugi kaze svoje i da me razuvjeri u mojoj tvrdnji s druge strane sto nekog zamarati kritikama ako vidimo da od toga nema nista i da je ta osoba tvrdoglava ili uvjerena u svoje
kritiku dam ako ona moze nekom pomoci, ponovim jos jednom (za svaki slucaj...ako me se nije culo) a nakon toga vise ne
ako znam da nekog mogu povrijediti tom istinom ili kritikom a da nista pozitivno iz toga necemo izvuci onda presutim (pogotovo ako me nitko nista ne pita)
ali ako me pita iskreno cu odgovoriti, malo uvijeno u celofan...npr. svida ti li se moja nova haljina ako mi se ne svida ja cu reci..."sta ja znam, nije mi nesto ali ako se tebi svida onda se svida i meni" pa sad dalje je na osobi da sama procjeni dali je ok ili ne
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li presutite kritiku

#7 Post Postao/la ra-ja »

LAFF je napisao/la:Tema se ne odnosi da li treba da lazes ili ne (to uopste nije relevantno)
vec da li nekada vrijednije nesto presutiti ono sto bi nekoga moglo povrijediti


pa cu citirati sebe
Iskrenost jeste vrlina koju treba covjek da posjeduje ali pri tome treba prakticirati u pravo vrijeme upotrebiti i ne mislim pri tome da neko gazi svoju iskrenost vec da pazi kad i kako
Iskrena sam...ali mozda bih trebala imati malo strpljenja...sacekati sa reakcijom...Djelujem u momentu....To mi nije dobra osobina, pokusavam to promijeniti......

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Da li presutite kritiku

#8 Post Postao/la paparaci »

obicno kazem ono sto mislim. ali potrebno je nekad sagledati situaciju. jer nije uvijek povoljno sasuti nekom u facu ono sto mislis u tom trenu. pogotovo ako se radi o osobi koja mi je bliska. tad vodim racuna da izaberem odgovarajuci momenat i nacin da je ne povrijedim tj. da me pogresno ne shvati.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Da li presutite kritiku

#9 Post Postao/la im_ex »

Ne presutim.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Da li presutite kritiku

#10 Post Postao/la badgirl »

ja mislim da nemam pravo nekoga da kritikujem , niti da svoje misljenje nekome silom namecem . inace prihvatam ljude onakve kakvi su . e sad ....nekako to izvazem , ako mi se neko kao osoba svidja onda sam i cesto sa tom osobom u suprotnom se odaljim tako da nema potrebe da kritikujem .
a ako me neko pita , kakvo je moje misljenje , onda samo iskreno ...svojoj prijateljici bi uvjek rekla u lice da se je udebljala ...ako me pita... , ili da joj ta haljina nikako ne stoji .

a naravno ima i situacija gdje precutim , znaci niti kritikujem niti reagujem na kritike ...recimo kod osoba od kojih se nemogu odaljiti , za koje sam vezana htjela ja to ili ne .


ni sama nevolim cuti kritike . ok , savjet dati je uredu , ali molim ne cesce od jednom , netreba biti uporan i ponavljati jedno te isto iz dana u dan . ako hocu da prihvatim onda nema potrebe za ponavljanje u suprotnom znaci da savjet ne prihvacam i da cu i dalje nastaviti kao i do tad.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li presutite kritiku

#11 Post Postao/la ra-ja »

Ako je kritika na mjestu...onda precutati...ali uvredu u pitanju..onda u svakom slucaju treba reagovati....

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Da li presutite kritiku

#14 Post Postao/la JAS »

U principu da....al ako nije dobronamerna...ne!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li presutite kritiku

#15 Post Postao/la ra-ja »

Morala sam se ponovo javiti...

Kada je kritika upucena meni...ja se moram objasniti sa tom osobom ..jer vjerovatno nisam svacena ili tu oswobu nisam ja svatila....
Uvijek kada dajem odgovore ...nedajem ih bezveze ,,,naravno pokusavam govoriti ono sto mislim i osjecam....iskreno....Treba procitati sta je pisac htio reci... :!: :!:
A sada mozda redosled rijeci nije stavljen kako treba pa ispadne sasvim drugi smisao...te mozda nekoga nenamjerno povredim....
Ako se to desi onda se treba izviniti.....ok

Odgovori