Barca ponizila „kraljeve“

Pred prepunim stadionom Camp Nou, Barcelona je sinoć, u 161.po redu, El Clasicu, s visokih 5:0, ponizila Real Madrid i preuzela lidersko mjesto Primere sa dva boda prednosti ispred najljućeg protivnika..

Pep Guardiola nanio je Joseu Mourihnu jedan od najtežih poraza u njegovoj trenerskoj karijeri, a koliko je Barca, koja je slavila 111. rođendan, bila nadmoćna govori i podatak o posjedu loptu – 68 prema 32 posto.

Katalonci su najveći fudbalski derbi na svijetu počeli furiozno i već u 10. minuti, sjajni Xavi savladao je Ikera Casillasa. Vodeći gol kao da je slomio sve nade „kraljevskog kluba“, jer su u 18. minuti primili i drugi gol, koga je postigao Pedro. Potom na scenu stupa David Villa, koji je, u 55. i 57. minuti, postigao dva gola. Tačku na veliku sramotu Madriđana stavio je, u 90. mimutu, rezervista Jeffren.

Izblamirani i poniženi Madriđani u finišu su grubostima željeli iskaliti svoj bijes prema furioznim igračima Barcelone, pa je Sergio Ramos, u posljednjim trencuima, dobio crveni karton, nakon što je nokautirao kapitena domaćih Puyola.