Zmajevi ostvarili historijski rezultat: Idemo u Brazil!

Kao u najljepšem snu, pala je Litvanija. U odlučujućoj utakmici bh. nogometna reprezentacija savladala je u Kaunasu domaću selekciju rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Vedad Ibišević u 68. minuti. Domaća reprezentacija čitavu utakmicu igrala je bunker. Ipak, u drugom poluvremenu izabranici Safeta Sušića uspjeli su postići gol. Ovim trijumfom ispisana je historija, naš državni tim prvi put će učestvovati na velikom takmičenju.

Naši su u utakmicu ušli sa namjerom da dođu do tri vitalna važna boda koja bi im osigurali plasman u Brazil. Zmajevi su se tako ponašali na terenu, a imali su fenomenalnu podršku sa tribina.

U 9. minuti Pjanić je isprobao svoj udarac iz slobodnjaka, ali je čuvar mreže domaćih Arlauskis izbio loptu u korner.

Litvanci vrijeme provodili u defanzivnom grču

Tri minute poslije Džeko je isprobao svoj šut. No, bio je neprecizan. Igrao se 19. minut kada je Spahić sjajno centrirao, ali je Džeko nesmotreno intervenisao i "skinuo“ zicer Ibiševiću. Sve vrijeme Litvanci su provodili u teškom defanzivnom grču. Svih deset igrača u polju branilo se i teško je bilo probiti posljednji bedem.

Ipak, Kalonas je u 25. minuti sjajno šutirao sa nekih 25 metara, ali je Begović bio na oprezu. Odlično je intervenisao i spasio čist pogodak.

U 30. minuti novi uzdasi na tribinama gdje su bili smješteni naši navijači. Miralem Pjanić ponovo je testirao litvanskog golmana iz slobodnog udarca. Međutim, Arlauskis je izašao kao pobjednik.