Andy Murray pobjednik turnira u Miamiu

Škot Andy Murray pobjednik je teniskog ATP turnira iz Masters serije 1.000, koji se za nagradni fond od 4,5 miliona dolara igrao u Miamiju. Mladi je Škot u finalu sa 6:2 i 7:5 slavio protiv Srbina Novaka Đokovića.

Murray je izvrsno otvorio dvoboj s vršnjakom iz Srbije. S dva uvodna breaka poveo je s 4:0 i s lakoćom dobio prvi set sa 6:2.

I drugi set počeo je s breakom Murraya, ali Đoković se uspio vratiti u meč. Srpski teniser uspio je odmah vratiti servis, a zatim i drugi put oduzeti servis mladom Škotu. Kod rezultata 5:3 Đoković je servirao za izjednačenje u setovima i potpuni povratak u meč, ali Murray je prvo napravio break, a zatim dobio sljedeća tri gema i zasluženo stigao do svojeg trećeg naslova na turnirima iz Masters serije. Ukupno to je Škotu 12. naslov u karijeri.

U dvobojima s Đokovićem Murray je smanjio prednost srpskog tenisera u pobjedama na 4-3 slavivši u posljednja tri njihova dvoboja.

Murray je ujedno postao prvi teniser koji je ove sezone osvojio tri turnira, a ove godine ima 26 pobjeda i samo dva poraza. Pobjedom u Miamiju Murray se sasvim približio Đokoviću u borbi za treće mjesto na ATP listi.