Triler : Chelsea u polufinalu

Chelsea je na stadionu Stanford Bridge u Londonu odigrao 4:4 s Liverpoolom, ali je zahvaljujući pobjedi od 3:1 u prvom meču izborio dalji plasman.

Liverpool je bolje ušao u meč i nakon nepunih pola sata igre došao do vodstva od 2:0. Aurelio je u 19. minuti pogodio iz slobodnog udarca, a u 28. minuti je Alonso iz penala povisio prednost gostiju, koji su došli na samo jedan gol do senzacije i plasmana u polufinale.

U drugom poluvremenu Chelsea je zaigrao mnogo bolje te golovima Drogbe (51.) i Alexa (57.) došao do poravnanja. Lampard je u 76. minuti doveo Chelsea u prednost, nakon čega su uslijedila dva gola Liverpoola za novo vodstvo. Strijelci za gostujuću ekipu bili su Lukas (81.) i Kuyt (83.). Seriju golova okončao je Lampard u 89. minuti postavivši konačnih 4:4.

Barcelona je do polufinala došla nakon što je odigrala neriješeno 1.1 sa Bayernom u Muenchenu. Katalonci su u prvom meču pobijedili 4:0 i s ukupnih 5:1 izborili dalji plasman.

Bayern je došao u vodstvo preko Riberyja u 47. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Keita u 73. minuti.