Tottenham i Leicester remizirali u FA kupu

Fudbaleri Tottenhama i Leicestera odigrali su večeras u Londonu neriješeno 2:2, u utakmici trećeg kola FA kupa, pa će morati da igraju revanš meč.

U duelu dvije ekipe iz Premijer lige, Tottenham je poveo u osmoj minuti golom Christiana Eriksena, a izjednačio je Marcin Wasilewski u 19. minuti.

Vodstvo Leicesteru donio je Shinji Okazaki u 48. minuti, a konačan rezultat postavio je Harry Kane iz jedanaesterca u 89. minuti. To je 50. gol Kanea za Tottenham u svim takmičenjima.

Penal je dosuđen zbog navodnog igranja rukom Nejtana Dajera u šesnaestercu, a gostujući igrači su žestoko protestovali zbog toga.

Leicester i Tottenham će igrati revanš utakmicu 19. januara.

Ranije danas u četvrto kolo FA kupa prošli su Chelsea i četvrtoligaš Oxford United, dok su Carlisle United i Yeovil Town odigrali neriješeno 2:2.