SABLASAN PREOKRET NA ST. ETIENNEU U DUELU HRVATSKA - ČEŠKA

Reprezentacija Hrvatske odigrala je nevjerovatnu utakmicu s reprezentacijom Češke koja je završena rezultatom 2:2.

Od prve minute " Vatreni ", su sjajno otvorili utakmicu, u prvim minutama upisali nekoliko sjajnih šansi, a golman Subašić nije imao poteškoća s tek nekoliko upućenih lopti u okvir njegovog gola.

Lijepu golijadu otpočeo je Ivan Perišić u 37. minuti za radost brojnih hrvatskih navijača na St. Etienu. To je rezultat i sa kojim se otišlo na poluvrijeme. Nastavak utakmice donio je još borbeniju igru reprezentativaca Hrvatske, što je u 59. minuti rezultiralo još jednim golom, ovog puta strijelac je bio Ivan Rakitić.Nije Hrvatima bilo dosta 2:0 , sjajno raspoloženi i razigrani, nošeni pjesmom svojih navijača nastavili su da nižu prilike i prijete golu Petra Čeha, no lopta kao da nije htjela u gol. I kako to obično biva, propuštene šanse protivnik uvijek kažnjava; U 75. minuti Milan Škoda sjajno glavom pogađa za smanjenje rezultata na 2:1 . Četiri minute kasnije Rakitić je imao još jednu priliku da poveća Hrvatska prednost ali lopta je završila pored gola.

Nastavili su hrvati nizati šanse a zanimljiv podatak je da do 84. minute statistika je pokazivala 11:1 u kornerima za reprezentaciju Hrvatske.

U 85. minuti utakmica je na kratko prekinuta zbog ubacivanja baklji na stadion od strane hrvatskih navijača. Što je potaklo priču o diskvalifikaciji Hrvatske sa svih takmičenja ako se prisjetimo priče o aferi "Svastika" s obzirom na to da je reprezentacija Hrvatske odavno pod lupom krovne kuće nogometa.

U međuvremenu , na tribinama došlo je do fizičkog obračuna među navijačima Hrvatske. A onda su igrači otišli do tribina da mole navijače za fer i sportsko navijanje jer je glavni arbitar Mark Clattenburg prijetio prekidom utakmice. Utakmica se nastavila, a u 3. minuti sudijske nadoknade Clatemburg je pokazao na bijelu tačku zbog igranja rukom Domagoja Vide. Nesid je sigurno šutirao s penala za poravnanje rezultata na 2:2 U nastavku je bilo očigledno da je koncepcija igrača Hrvatske "poljuljana", tako da nismo mnogo vidjeli u njihovoj igri.

Nakon deset minuta sudijske nadoknade sviran je kraj susreta, izabranici Ante Čačića skupili su četiri, a Česi došli do prvog boda u svojoj grupi.

Večeras od 21 sat očekuje nas duel Španije i Turske.