BiH-Španija 2:5

Španci su još jednom potvrdili da su jedna od najboljih svjetskih reprezentacija.. Iako su nastupili bez nekoliko standardnih reprezentativaca španski igrači su bez većih problema došli do sigurne pobjede. Kvalifikacije su okončali s maksimalnim brojem bodova, dok je BiH, bez obzira na ovaj poraz osvojila drugo mjesto i plasman u baraž.

Početak meča pripao je bh. nogometašima, koji su napravili nekoliko povoljnih prilika preko Džeke, Misimovića i Ibiševića, ali je Casillas bio na mjestu. Kazna za propuštene prilike BiH je stigla u 13. minuti, kada je Pique s pet metara pogodio za vodstvo Španaca od 1:0. Minutu kasnije Španci su iskoristili nesmotrenost odbrane bh. reprezentacije i golmana Supića i preko Davida Silve poveli sa 2:0.

Nakon primljenih golova bh. nogometaši su ponovo preuzeli inicijativu, a novu priliku imali su u 17. minuti preko Ibiševića, koji je s 18 metara šutirao pored gola. Dvije minute kasnije Pjanić je s ivice šesnaesterca šutirao direktno u Casillasa, dok je Salihović u 38. minuti dobro pokušao, ali je golman Španije ponovo bio na visini zadatka.
U drugom poluvremenu Španci su već na početku postigli dva gola i tako zapečatili sudbinu bh. tima. Negredo je u 50. i 55. minuti pogodio za vodstvo od 4:0, a u 89. minuti postigao je i svoj treći pogodak.

Čast bh. reprezentacije spasili su Džeko i Misimović golovima u finišu meča.

Sastavi:

Bosna i Hercegovina: Supić, Spahić, Nadarević, Jahić, Muratović (67. Vladavić), Salihović (75. Hrgović), Rahimić (46. Bajramović), Pjanić, Misimović, Ibišević, Džeko.

Španija: Casillas, Pique (77. Ramos), Albiol, Busquets, Iniesta (67. Sena), Negredo, Silva (81. Mata), Capdevila, Alonso, Iraola, Reira.

Ime protivnika u baražu nogometaši BiH saznat će 19. oktobra.