Španija i Portugal podijelili bodove, hat-trick Ronalda

Sjajnu fudbalsku predstavu ponudili su večeras Španija i Portugal u okviru susreta grupe B Svjetskog prvenstva u Rusiji. Rezultat je na kraju glasio 3:3.

Poveo je Portugal i to jako rano. U četvrtoj minuti dosuđen je jedanaesterac, a siguran realizator je bio Cristiano Ronaldo. Već u 24. minuti rezultat je izjednačen i to golom Diega Coste. Costa se našao pred golom Prtugala i sjajnim driblinzima iz ravnoteže izbacio dva štopera, te potom odličnim udarcem izjednačio na 1:1. Taman kada se mislilo da se na odmor ide rezultatom 1:1, Cristiano Ronaldo dovodi do rezultata 2:1 za Portugal i tako svoju reprezentaciju odvodi sa vodstvom na pauzu.

Mnogo bolje izdanje "Furije" u nastavku.

Prvo je Diego Costa svojim drugim golom doveo do 2:2. Odlična akcija nakon prekida, Costa se našao na pravom mjestu i izjednačio na 2:2. Samo tri minute kasnije, Nacho Hernandez dovodi do potpung preokreta i vodstva Španije od 2:3. Za "šlag na tortu" i maestralnu partiju se pobrinu Cristiano Ronaldo svojim trećim golom. Prvo je fauliran na blizu 25 metara od gola, potom je i sam izveo slobodni udarac i matirao nemoćnog Davida de Geu koji je pogledom ispratio loptu u mrežu.

Do kraja meča ostalo je 3:3.