U17 EP: BiH teško poražena od Belgije, meč odluke u petak

Kadetski reprezentativci BiH u fudbalu poraženi su u drugom kolu Evropskog U17 prvenstva od vršnjaka iz Belgije rezultatom 4:0.

Nakon početnog trijumfa protiv Danaca, izabranici selektora Erbeza teško su poraženi od reprezentacije Belgije, koji su ovom pobjedom izborili naredni krug takmičenja. Već u 17. minuti nominalni gosti su poveli golom Verassena, a u 29. bilo je 2:0. Tada je pogodio Mpie. Treći put u ovom susretu gol Luke Kačavende pogodio je njegov Rankić. Autogol je pao u 63. minuti.Konačan rezultat postavlja Lemoine u 79. minuti meča.

Belgija je prva u grupi C sa dvije pobjede, maksimalnim brojem bodova i gol razlikom 6:0. Irska je druga sa pobjedom i porazom, a BiH sa istim učinkom zauzima treće mjesto, zbog lošije gol razlike. Irska je danas u drugom kolu bila bolja od Danske, minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Parrot, već u 5. minuti.

Danska je četvrta - bez šansi za prolaz dalje. Podsjećamo, mečevi ovih uzrasta na EP-u igraju se dva puta po 40 minuta. BiH i Irska će za prolaz dalje igrati 11. maja u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za kadete koje se igra u Engleskoj.