Pobjede Empolija i Chieva, remi Milana i Verone

Fudbaleri Empolija pobijedili su danas na svom terenu Carpi 3:0, Chievo je rezultatom 1:0 bio bolji od Atalante, a Milan i Verona odigrali su neriješeno 1:1 u utakmicama 16. kola italijanske Serije A.

Empoli je pred svojim navijačima upisao treći uzastopni trijumf, a golove u trijumfu nad Carpijem postigli su Massimo Maccarone u 46. i 61. minuti i Riccardo Saponara u 51. minuti. Potencijalni bh. reprezentativac u dresu Empolija Rade Krunić nije nastupio na ovom meču.

Chievo je drugim uzastopnim trijumfom zadržao priključak za vodećim ekipama Serije A. Ekipa iz Verone imala je priliku u 68. minuti iz jedanaesterca da dođe do prednosti, ali je udarac Alberta Paloschija odbranio golman Marco Sportiello.

Ipak, domaća ekipa je preko Slovenca Valtera Birse u 76. minuti stigla do gola. Atalanta je utakmicu završila s devetoricom igrača nakon što su Nicolo Cherubin u 66. minuti i Jasmin Kurtić u sudijskoj nadoknadi vremena dobili crvene kartone.

Milan ni protiv posljednjeplasirane ekipe Serije A nije uspio da dođe do pobjede. Ekipa Siniše Mihajlovića povela je preko Carlosa Bacce u 52. minuti, a bod Veroni donio je Luca Toni iz jedanaesterca u 57. minuti. Golu Verone prethodilo je isključenje Nigela de Jonga, koji je skrivio penal.