KADETI OSIGURALI ELITNI KRUG TAKMIČENJA ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Kadetska bh. reprezentcija ostvarila je i drugu pobjedu u grupi 1 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Na kvalifikacijskom turniru u Moldaviji naši nogometaši prvo su pobijedili Moldaviju s 3:0, a danas su nadigrali domaću selekciju Moldavije i na kraju slavili s 1:0.

Imali smo šansu već u trećoj minuti preko Omerovića, koji ipak nije bio precizan u završnici. Šikanjić potom dobro šutira u devetoj minuti, ali brani golman Moldavije. Bh. reprezentacija povela je u 28. minuti, kada je Omerović pogodio. Imali smo do kraja prvog dijela još dva pokušaja, ali na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 1:0. Nastavak donosi još bolju igru naše selekcije, pa je moldavski golman Apostolachi imao pune ruke posla.

Omerović i Šikanjić su najviše prijetili njegovom golu, ali ostalo je 1:0 i upisali smo važna tri boda. Naš tim ima još da igra protiv Rusije, koja je upisala dvije pobjede, a bh. reprezentacija na kraju se plasirala u elitni krug kvalifikacija. BiH - Moldavija 1:0 Za naš tim su igrali : Kršić, Zilić, Tegeltija, Saduku, Gazibegović, Santrač, Ramić, Šikanjić, Omerović, Imamović, Savić.