Berisha koban za Borussiju, Salzburg slavio u Dortmundu

Iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, Salzburg je zaslužio da ode na odmor s prednošću od barem jednog gola. Pred kraj prvog dijela igre, gosti su propustili dvije sjajne prilike i to prvo preko Dabbura, a potom i preko Hwanga koji je pogodio stativu.

Odmah na startu drugog poluvremena, Salzburg je došao do zasluženog vodstva i to sa bijele tačke. Toprak je skrivio jedanaesterac, a Berisha rutinski zabio za vodstvo gostiju od 1:0 u 49. minuti. Samo sedam minuta kasnije, Valon Berisha je postigao još jedan gol kojim je naprosto šokirao Borussiju. Lainer je prizemno centrirao sa krila, a reprezentativac Kosova pogodio za 2:0.

Dortmund se u igru vraća u 62. minuti kada Schurrle i sretno i spretno pogađa za smanjenje rezultata na 2:1, nakon čega se očekivala velika inicijativa Borussije. Ipak, njemački tim je večeras pružio zaista blijedu partiju pa su izostale i neke velike šanse. Na kraju, Salzburg je slavio sa 2:1 i tako stekao zaista lijepu prednost pred revanš u Austriji koji se igra za sedam dana.