Lukaku i Mertens srušili hrabru Panamu

Belgija slavila sa 3:0

Reprezentacija Belgije savladala je danas u Sočiju ekipu Paname sa 3:0 u meču prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva.Belgijanci su uspjeli da dođu do pobjede protiv Paname za koju je ovo prvo učešće na Mundijalu. Ekipa Belgije je od prve minute krenula veoma ofanzivno i imala nekoliko sjajnih prilika, ali su Panamci nekim čudom uspjeli da sačuvaju svoju mrežu u prvom poluvremenu.

Međutim, već u drugoj minuti nastavka utakmice Belgija je povela sa 1:0 kada je spektakularan gol postigao Dries Mertens. Tada se vidjelo da su igrači Paname klonuli duhom i bilo je samo pitanje kojim rezultatom će Belgijanci na kraju slaviti.

Do drugog gola Crveni đavoli su stigli u 69. minuti kada je De Bruyne uposlio Lukakua koji je sjajno pogodio za 2:0. Samo šest minuta kasnije Lukaku je ponovo bio u centru pažnje jer je svojim drugim golom postavio konačnih 3:0. Ovaj put asistenciju je upisao Eden Hazard.

Druga utakmica iz Grupe G igra se večeras od 20 sati kada se sastaju Engleska i Tunis.