Svjetsko prvenstvo u Rusiji: Domaćin pregazio Saudijsku Arabiju, Čerišev dvostruki strijelac

U prvoj utakmici 21. Svjetskog prvenstva domaća Rusija danas je deklasirala Saudijsku Arabiju rezultatom 5:0.

U susretu koji je protekao u potpunoj dominaciji domaćina, Rusija je povela već u 12. minuti.

U nastavku susreta gledali smo dominaciju Rusije, koja u nekoliko navrata nije uspjela savladati golmana Saudijske Arabije Almuaioufa.

Ipak ni "jedinica" Saudijske Arabije nije mogla ništa u 43. minuti kada je Denis Čerišev pogodio za 2:0, nakon asistencije Zobnina.

Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

U drugom dijelu, ista meta, isto odstojanje. Rusija je napadala, dok Saudijska Arabija nije uspijevala da ozbiljnije zaprijeti golmanu Akinfejevu.

Vrijedi istaći šansu Čeriševa u 65. minuti, ali njegov udarac glavom protivnička odbrana dobro blokira.

Igrala se 70. minuta kada je na teren ušao Artem Dzjuba (Džuba). Svega minut kasnije nakon asistencije Golovina Džuba glavom pogađa za 3:0.

Za 4:0 pogodio je Čerišev, kome je to bio drugi gol u reprezentaciji Rusije.

Konačnih 5:0 postavlja Golovin u sudijskoj nadoknadi za ubjedljivih 5:0, nakon fenomenalno izvedenog slobodnog udarca.

Tako će Rusija u drugo kolo ući sa tri boda i odličnom gol razlikom, koja na kraju može biti i presudna u borbi za odlazak u drugi krug.

Drugu utakmicu u ovoj grupi igraju Egipat i Urugvaj.

93' GOOOOOOOL Golovin pogađa za 5:0 iz slobodnjaka. Kakva igra Rusije. Nedugo nakon gola Golovina glavni sudija na utakmici je svirao kraj.

90' Kakva golčina Čeriševa za 4:0. Ubjedljiva pobjeda Rusije.

85' Igra se finiš prve utakmice Mundijala. Rusija pred velikom pobjedom.

70' GOOOOOOOOOOOOOOL Rusija uništava Saudijsku Arabiju i sada vodi 3:0. Strijelac je bio Džuba. Samo što je ušao u igru visoki Džuba glavom pogađa za visoko vodstvo. Domaćini mogu komotno upisati prva tri boda na ovom Mundijalu.

67' Odlična šansa za Rusiju, ali šut Zobnina brani gostujući golman.

55' I dalje nema promjene rezultata na Lužnikinu. Domaćini vode 2:0, a fudbaleri Saudijske Arabije nemoćni da promijene konstalaciju snaga na terenu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena u Moskvi. Domaća selekcija vodi 2:0 protiv Saudijske Arabije. Prvi gol postigao je Gazinski u 12. minuti, a Čerišev pogodio u finišu prvog dijela za trenutnih 2:0.

43' GOOOOOOOOOOOL Rusija vodi 2:0, a strijelac je bio Denis Čerišev, fudbaler Viljareala. Bio je ovo prvi gol za Čeriševa u dresu Rusije.

12' GOOOOOOL Roman Zobnin je uputio sjajan centaršut u srce šesnaesterca, a Gazinski je glavom matirao nemoćnog Almuaioufa.

U grupi se još nalaze Egipat i Urugvaj.

1' Počelo je 21. Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Sa centra su krenuli fudbaleri Saudijske Arabije.

U Rusiji danas počinje 21. svjetsko prvenstvo, smotra najboljih fudbalera, koji će se takmičiti za titulu prvaka svijeta koju brani Njemačka.

Prvu utakmicu u okviru grupe A igraju domaćin Rusija i Saudijska Arabija, a susret se igra na stadionu Lužniki.

Na dosadašnjih 20 svjetskih nogometnih prvenstava nijedan domaćin na otvaranju Mundijala nije poražen.

U 21 susretu (Japan i Južna Koreja su zajednički organizirali SP 2002.) domaćini SP-a su upisali 15 pobjeda i šest puta remizirali. Od dosadašnjih domaćina svjetskih prvenstva pobjedom nisu otvorili turnir jedino Južna Afrika (2010.), Japan (2002.), SAD (1994.), Španija (1982.), Meksiko (1970.) i Engleska (1966.).

Prva utakmica u Rusiji bit će odigrana "svemirskom loptom". Utakmica će se igrati loptom koju su ranije na Međunarodnoj svemirskoj stanici koristili kosmonauti.

Sastavi:

Rusija: Igor Akinfejev, Mario Fernandez, Ilija Kutepov, Sergej Ignjašević, Juri Gazinski, Alan Džagoev, Roman Zobnin, Aleksandr Golovin, Juri Žirkov, Aleksander Samedov i Fedor Smolov.

Saudijska Arabija: Abdulah Almuiouf, Osama Havsavi, Omar Havsavi, Muhamed Alburajik, Jaser Alshahrani, Salman Alfaraj, Jahija Alsheri, Abdulah Otajf, Tajser Aljasam, Salem Aldawasari i Muhamed Alsahlavi.