VAR odlučio okršaj između Švedske i Južne Koreje

Velika pobjeda za Šveđane

Reprezentacija Švedske savladala je danas Južnu Koreju sa minimalnih 1:0 u okviru prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Švedska je uspjela da dođe do pobjede na otvaranju Mundijala iako je Južna Koreja odigrala veoma borben meč, ali na kraju VAR je odlučio utakmicu u Nizhny Novogorodu. Prvu pravu priliku vidjeli smo u 20. minuti kada je Berg bio sam ispred gola Koreje, no golman ovog tima je nestvarnom reakcijom spasio svoj gol.

Može se reći da je ovo bilo jedno od lošijih poluvremena na dosadašnjem Svjetskom prvenstvu, no u nastavku meča uspjeli smo vidjeti gol. Odlučujući trenutak desio se u 65. minuti utakmice kada je Granquist golom iz penala donio veliku pobjedu Švedskoj.

No, sudija prvobitno nije svirao penal za Šveđane, a tek kada je završen napad Južne Koreje odlučio je da se konsultuje s pomoćnicima za VAR nakon čega je pokazao na bijelu tačku. Do kraja meča Koreja je pokušala da dođe barem do boda, ali Švedska je uspjela da odbrani svoj gol. Najbolju priliku propustio je Hwang u sudijskoj nadoknadi kada je glavom šutirao pored gola.

Švedska je trenutno prvoplasirana u Grupi E sa tri boda koliko ima i Meksiko koji je jučer iznenadio Njemačku.